Ohjaus:
Ján ZemanKäsikirjoitus:
Jozef LenhartKuvaus:
Ján ĎurišSävellys:
Svetozár ŠtúrNäyttelijät:
Kamila Magálová, Eva Leimbergerová, Marko Igonda, Jozef Fila, Ján Gallovič, Iveta Kožková, Emöke Vinczeová, Ondrej Kovaľ, Milan Vojtela, Peter Kadlečík, Karol Čálik, Vladimír Minarovič (lisää)Näyttelijät
Kamila Magálová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Divadelná komédia (1994) (teatteritallenne)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Chrobák v hlave (2014) (teatteritallenne)
Eva Leimbergerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Národ sobě - kultura tobě (2021) (konsertti)
Krev zmizelého (2006) (sarja)
Kdopak by se vlka bál (2008)
Marko Igonda
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Krev zmizelého (2006) (sarja)
Za mestskými múrmi (1998) (sarja)
Jozef Fila
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Čosi viac ako slová (1990) (TV elokuva)
La Principessa e il povero (1997) (TV elokuva)
Zlatý chlieb (2001) (TV elokuva)
Ján Gallovič
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Romulus Veľký (1992) (TV elokuva)
Staroružová dráma (1989) (TV elokuva)
České století (2013) (sarja)
Iveta Kožková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV elokuva)
Zuzanka Hraškovie (1991) (TV elokuva)
Višňový sad (1978) (TV elokuva)
Emöke Vinczeová
Parhaat elokuvat:
Blue Moon (2002)
Zlatý chlieb (2001) (TV elokuva)
Ondrej Kovaľ
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Piilopaikka (2003)
Občanský průkaz (2010)
Tančiareň (2013) (teatteritallenne)
Milan Vojtela
Parhaat elokuvat:
Učiteľka (2016)
Krajinka (2000)
A máme, čo sme chceli (2023)
Peter Kadlečík
Parhaat elokuvat:
Statky zmätky (2009) (teatteritallenne)
Únos (2017)
Tri zlaté dukáty (2023) (TV elokuva)
Karol Čálik
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Andersonvillský proces (1976) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
Vladimír Minarovič
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Naši synovia (1975) (sarja)
Prípad jasnovidca Hanussena (1969) (TV elokuva)
Albert, Albert (1995) (TV elokuva)
Marta Rašlová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Naši synovia (1975) (sarja)
Záhrada (1995)
Adela Gáborová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Straty a nálezy (1974) (sarja)
Jedenáste prikázanie (1977) (sarja)
Žofia Martišová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Zuzanka Hraškovie (1991) (TV elokuva)
Všetko za národ (2011) (teatteritallenne)
Straty a nálezy (1974) (sarja)
Igor Čilík
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Tisícročná včela (1983)
Balada o siedmich obesených (1968) (TV elokuva)
Kubo (1965) (TV elokuva)
Lotár Radványi
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Tisícročná včela (1983)
Louis Pasteur (1977) (TV elokuva)
Tibor Vokoun
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jahňa chudobného (1992) (TV elokuva)
Tajomstvá pod viečkami (1990) (TV elokuva)
Čerešňový chlapec (2011) (TV elokuva)
Ivan Petrovický
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Za mestskými múrmi: Obeť (2000) (TV elokuva)
Jacobowski a plukovník (1990) (TV elokuva)
Veľmi starí obaja (1995) (TV elokuva)
Imrich Boráros
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Piilopaikka (2003)
Kára plná bolesti (1985)
Modrá zelená zóna (1986) (TV elokuva)