Ohjaus:
Aleksey German Jr.Käsikirjoitus:
Олег АнтоновKuvaus:
Oleg LukichyovSävellys:
Игорь ВдовинNäyttelijät:
Chulpan Khamatova, Danila Kozlovsky, Leonid Mozgovoy, Yuriy Gosha Kutsenko, Khelga Filippova, Dmitriy Vladimirov, Evgeniy Pronin, Fyodor Lavrov (lisää)Juonikuvaukset(1)
Two young handsome men, Andrey and Nikolay, had just started to learn about the joys of youth, secrets of women and professional football skills when WWI begun. The film about luck, youth, love and sports unaffected by the historical milestones that will soon radically change their lives. (Summer Film School)
Näyttelijät
Chulpan Khamatova
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Doktor Živago (2005) (sarja)
Tuvalu (1999)
Danila Kozlovsky
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Pjatnica (2016)
Trener (2018)
Legenda 17 (2013)
Leonid Mozgovoy
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Raja 1918 (2007)
Gadkie lebedi (2006)
Venäjän arkki (2002)
Yuriy Gosha Kutsenko
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Moj pareň - Angel (2012)
Mamy (2012)
Khelga Filippova
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Perikato (2004)
Venäjän arkki (2002)
Julenka (2009)
Dmitriy Vladimirov
Parhaat elokuvat:
Garpastum (2005)
Trudno byť Bogom (2013)
Evgeniy Pronin
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Garpastum (2005)
Fyodor Lavrov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Po ščučjemu veleniju (2023)
Běsy (2014) (sarja)
Otec i syn (2003)
Evgeniy Kharlanov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Samoubijcy (2012)
Na igre (2009)
Garpastum (2005)
Aleksandr Lenin
Parhaat elokuvat:
Saljut-7 (2017)
Garpastum (2005)
Poslednij pojezd (2003)
Darya Rumyantseva
Itä-Saksa
Pavel Chinaryov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Děvjatajev (2021)
Trjapičnyj sojuz (2015)
Marshrut postroen (2016)
Viktor Khorkin
Parhaat elokuvat:
Garpastum (2005)
Tancy nasmerť (2017)
Polina Vorobyova
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Italjaněc (2005)
Bumažnyj soldat (2008)
Garpastum (2005)
Владимир Маслаков
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Molot (2016)
Specnaz (2002) (sarja)
Kalašnikov (2020)
Andrey Averkov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Tri muškeťora (2013)
Garpastum (2005)
Citadel - Auringon polttama 3 (2011)
Leonid Timtsunik
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Zatěrjannyj v Sibiri (1991)
Oligarch (2002)
Šerlok Cholms (2013) (sarja)
Mikhail Karpenko
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Garpastum (2005)
Руслан Ибрагимов
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Pod elektricheskimi oblakami (2015)
Bumažnyj soldat (2008)
Garpastum (2005)
Roman Ageev
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Sjostry (2001)
Garpastum (2005)