Ohjaus:
Štefan UherKäsikirjoitus:
Slavomír RosenbergKuvaus:
Stanislav SzomolányiSävellys:
Svetozár ŠtúrNäyttelijät:
Jozef Kroner, Věra Tichánková, Rudolf Jelínek, Karol Spišák, Jozef Úradník, Sylvia Turbová, Milka Zimková, Ljuba Krbová, Viliam Polónyi (lisää)Juonikuvaukset(1)
On the background of three sons with their families visiting their parent´s house an account of the quality of human relations is presented, which reflects different ideas about meaning of life and life expectations. (jakelijan virallinen teksti)
Näyttelijät
Jozef Kroner
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Liike pääkadulla (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Rysavá jalovica (1970) (TV elokuva)
Věra Tichánková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vyšší princip (1960)
Kinoautomat: Člověk a jeho dům (1967)
Kuoleman nimi on enkeli (1963)
Rudolf Jelínek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Cyrano z Bergeracu (1986) (teatteritallenne)
Král Lear (2003) (teatteritallenne)
Král Krysa (1979) (teatteritallenne)
Karol Spišák
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Balada o siedmich obesených (1968) (TV elokuva)
Kým sa skončí táto noc (1965)
Kľúče od mesta (1983) (TV elokuva)
Jozef Úradník
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Život bez konca (1982) (sarja)
Kosenie jastrabej lúky (1981)
Kráľovská hra (1999) (TV elokuva)
Sylvia Turbová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Nepokojná láska (1975) (sarja)
Tři spory (1981) (sarja)
Bratránek z Batávie (1976) (TV elokuva)
Milka Zimková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vianočné oblátky (1977) (TV elokuva)
Proč? (1987)
Pásla kone na betóne (1982)
Ljuba Krbová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (sarja)
Tři spory (1981) (sarja)
Viliam Polónyi
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Tisícročná včela (1983)
Vladimír Petruška
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Louis Pasteur (1977) (TV elokuva)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV elokuva)
Posledná bosorka (1957)
Ivan Misař
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Kamenný řád (1975) (sarja)
Kosenie jastrabej lúky (1981)
Haldy (1973) (sarja)
Viktor Hajný
Parhaat elokuvat:
Kosenie jastrabej lúky (1981)
Sedem krátkych rokov inžiniera Hagaru (1977) (TV elokuva)
Brána k domovu (1975) (TV elokuva)
Zuzana Vačková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Staroružová dráma (1989) (TV elokuva)
Tri poviedky s Karolom Machatom (1993) (TV elokuva)
Všetci ľudia budú bratia (1996) (TV elokuva)
Michal Mačuha
Parhaat elokuvat:
Kosenie jastrabej lúky (1981)
Mikuláš Onufrák
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Kosenie jastrabej lúky (1981)
Očovské pastorále (1973)
Zbožňovaná (1980) (TV elokuva)
Emil Tomaščík
Parhaat elokuvat:
Bičianka z doliny (1981) (TV elokuva)
Villejä liljoja (1972)
Kosenie jastrabej lúky (1981)
Angela Jakubisová
Parhaat elokuvat:
Panna zázračnica (1966)
Kosenie jastrabej lúky (1981)
Krčmársky král' (1970) (TV elokuva)