Ohjaus:
Jan SvěrákKäsikirjoitus:
Zdeněk SvěrákKuvaus:
Vladimír SmutnýNäyttelijät:
Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich (lisää)Suoratoistopalvelut (1)
Juonikuvaukset(1)
Three brothers leave their home to see the world. During their journey, young men as by miracle enter into famous fairy tales (Little Red Riding Hood, Sleeping Beauty, Twelve Months) and face traps, unexpected moments and even love in a sotry full of humour and songs. (jakelijan virallinen teksti)
Näyttelijät
Marie Rottrová
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Dvacet let Olympicu (1983) (konsertti)
Věra Špinarová... a pořád Vás mám ráda! (2018) (konsertti)
Vánoční koncert Karla Gotta (1986) (konsertti)
Iva Bittová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Piilopaikka (2003)
Koncert pre Jara Filipa (2001) (konsertti)
Ružové sny (1976)
Petra Černocká
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dívka na koštěti (1971)
Nepokojná láska (1975) (sarja)
Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)
Bolek Polívka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kotini on linnani (1999)
Poikaluokan vintiöt (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Jan Španbauer
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sedm schodů k moci (2023) (sarja)
České století (2013) (sarja)
Revizor (1998) (teatteritallenne)
Marián Geišberg
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kucapaca alebo Obnovenie poriadku (1989) (TV elokuva)
Sedmero krkavců (2015)
Na konci hry (2002) (TV elokuva)
Miroslav Vladyka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Vrchní, prchni! (1980)
Miroslav Hanuš
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (teatteritallenne)
Soudné sestry (2007) (teatteritallenne)
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Oldřich Vlach
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Periferie (2017) (teatteritallenne)
Poikaluokan vintiöt (1991)
Veijareitten kylä (1985)
Bohumír Starý
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Kráva (1993)
Blázni a děvčátka (1989)
Karel Beseda
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jak si nepodělat život (2019) (sarja)
Spravedlnost (2017) (sarja)
Nejlepší přítel (2017) (TV elokuva)
Stanislav Mitev Dončev
Parhaat elokuvat:
České století (2013) (sarja)
Tři bratři (2014)
Václav Helšus
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Kráva (1993)
45 let Ypsilonky (2011) (teatteritallenne)
Pavel Štoll
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Jak básníkům chutná život (1987)
Lidice (2011)
Jaromír Hlaváč
Parhaat elokuvat:
Tři bratři (2014)
Veronika Khek Kubařová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Elegance molekuly (2024) (teatteritallenne)
Vzkříšení (2018) (teatteritallenne)
Každý má svou pravdu (2023) (teatteritallenne)
Marika Procházková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Amerikánka. Na vzletové ranveji (2022) (teatteritallenne)
Ptákovina (2009) (teatteritallenne)
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)
Jitka Sedláčková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Ochránce (2021) (sarja)
Podezření (2022) (sarja)
Jak svět přichází o básníky (1982)
Dana Marková
Tšekkoslovakia
Veronika Janů
Parhaat elokuvat:
Tři bratři (2014)
Městečko (2003)