Ohjaus:
Michael ČechEsiintyvät:
Adela Vinczeová (juontaja), Bohdan Sláma, Olga Sommerová, Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Petra Špalková, Oldřich Kaiser, Simona Rybáková, Andrea McDonald, Irena Havlová, Vojtěch Havel (lisää)Esiintyjät
Vladimír Mišík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Čas je mý Kuře v hodinkách (2019) (konsertti)
Marta Kubišová 1990 (1990) (konsertti)
Hodinářova svatební cesta korálovým mořem (1979)
Vladivojna La Chia
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vladivojna La Chia: 8 hlav šílenství (2019) (konsertti)
Alois Fišárek
Böömin ja Määrin protektoraatti
Adam Mišík
Tšekki
Parhaat elokuvat:
Zátopek (2021)
Jak si nepodělat život (2019) (sarja)
BANGER. (2022)
Jan P. Muchow
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
Yksinäiset (2000)
Rok ďábla (2002)
Šeptej (1996)
Kateřina Winterová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Toman (2018)
Marie Terezie (2017) (sarja)
Šeptej (1996)
Bolek Polívka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kotini on linnani (1999)
Poikaluokan vintiöt (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Anna Kameníková
Tšekki
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Nevinnost (2011)
Božena (2021) (sarja)
Karel Heřmánek ml.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dokonalá svatba (2010) (teatteritallenne)
Byooti insaideu (2015)
Anthropoid (2016)
Daniela Kolářová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Poikaluokan vintiöt (1991)
Pakopaikka metsikössä (1976)
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Táňa Pauhofová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vlny (2024)
Palava pensas (2013) (TV elokuva)
Kukura (2014) (teatteritallenne)
Petra Nesvačilová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Protektor (2009)
Národ sobě - kultura tobě (2021) (konsertti)
Nevinné lži (2013) (sarja)
Zdeněk Piškula
Tšekki
Parhaat elokuvat:
Nevinné lži (2013) (sarja)
Božena (2021) (sarja)
Každý milion dobrý (2016) (TV elokuva)
Tereza Ramba
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Amerikánka Vol. 9: V dětském sanatoriu (2020) (teatteritallenne)
BrainStorm (2008) (TV elokuva)
Amerikánka. Na vzletové ranveji (2022) (teatteritallenne)
Jan Malíř
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Červená kůlna (1968)
Božidara Turzonovová
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Romulus Veľký (1992) (TV elokuva)
Kým kohút nezaspieva (1972)
Hynek Bočan
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Olověný chléb (1953)
Saša Gedeon
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Rok ďábla (2002)
Čert ví proč (2003)
Bloudím (2010)
Berenika Kohoutová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Koncert pro Martu (2022) (konsertti)
Reilua peliä (2014)
Moje slunce Mad (2021)
Jitka Čvančarová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Nevinné lži (2013) (sarja)
Babylon (2002) (teatteritallenne)