Näyttelijät
Georgi Zhzhyonov
Venäjän keisarikunta
Parhaat elokuvat:
Varo autoa (1966)
Kuumaa lunta (1972)
Katastrofi (1979)
Vladimir Samoylov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Siperiada (1979)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Ljubov moja, pěčal moja (1978)
Georgiy Taratorkin
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Rikos ja rangaistus (1970)
Kuun sateenkaari (1983)
Měčenyj atom (1973)
Roland Bykov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Andrei Rublev (1966)
Linnunpelätin (1983)
12 stuljev (1977) (sarja)
Yuriy Tolubeev
Venäjän keisarikunta
Parhaat elokuvat:
Hamlet (1964)
Intervencija (1968)
Don Kichot (1957)
Tatyana Samarina
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Měčenyj atom (1973)
Valentina Berezutskaya
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Vor (1997)
Siperiada (1979)
Leťat žuravli (1957)
Lyubov Tishchenko
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Šerlok Cholms i doktor Vatson: Krovavaja nadpis (1979) (TV elokuva)
Onnen tähti (1975)
Tulessa ei voi kahlata (1967)
Yuliya Dioshi
Parhaat elokuvat:
Sota ja rauha (1965)
Taistelutanner (1971)
Taistelu Berliinistä (1971)
Irina Murzaeva
Venäjän keisarikunta
Parhaat elokuvat:
Gori, gori, moja zvězda (1969)
Sněžnaja koroleva (1957)
Večera na chutore bliz Dikaňki (1961)
Sergey Karnovich-Valua
Venäjän keisarikunta
Parhaat elokuvat:
Kolme paksukaista (1966)
Zvezda (1953)
Měčenyj atom (1973)
Yuriy Oskin
Parhaat elokuvat:
Sobačje serdce (1988) (TV elokuva)
Svoji (2004)
Žeňa, Ženěčka i 'Kaťuša' (1967)
Vitaliy Konyaev
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Csillagosok, katonák (1967)
Čistoje něbo (1961)
Ščit i meč (1968) (sarja)
Boris Jurčenko
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Obratnoj dorogi nět (1970)
Krylja (1966)
Front bez flangov (1974)
Yuri Dedovich
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Tichij Don (1957)
Blokada 2: Leningradskij metronom, Operacija Iskra (1977)
Baltijskoje něbo - 2 serija (1960)
Semyon Morozov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Komissaari (1967)
Front bez flangov (1974)
Legenda o Kolovratě (2017)
Yelena Anderegg
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Měčenyj atom (1973)
Siciljanskaja zaščita (1980)