Ohjaus:
Martin HoffmeisterKuvaus:
Andrej BarlaNäyttelijät:
Boris Hybner, Zuzana Frenglová, Michal Gučík, Oldřich Kaiser, Luděk Sobota, Pavel Vondruška, Pavel Šmok, Jana Nagyová Pulm, Zita Furková, Marián Zednikovič, Peter Debnár, Jiří Lábus (lisää)Näyttelijät
Boris Hybner
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Kotini on linnani (1999)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Zuzana Frenglová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Těžká hodina (1986) (TV elokuva)
Posledná zastávka (1986) (TV elokuva)
Rodina Tjaeldovcov (1986) (TV elokuva)
Michal Gučík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Staroružová dráma (1989) (TV elokuva)
Posledná zastávka (1986) (TV elokuva)
Otec (1994) (TV elokuva)
Oldřich Kaiser
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
U Tlučhořů (2010) (teatteritallenne)
Rozčarovaní (1982) (TV elokuva)
Přišel na večeři (1981) (teatteritallenne)
Luděk Sobota
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV elokuva)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Dvacet let Olympicu (1983) (konsertti)
Pavel Vondruška
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dobytí severního pólu (1987) (teatteritallenne)
Blaník (1997) (teatteritallenne)
Hamlet (1986) (teatteritallenne)
Pavel Šmok
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kdyby tisíc klarinetů (1964)
Proti všem (1956)
Karel Gott v Lucerně (1982) (konsertti)
Jana Nagyová Pulm
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Vianočné oblátky (1977) (TV elokuva)
Zita Furková
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Gazdova krv (2014) (teatteritallenne)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Marián Zednikovič
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Raz, dva, tri (1985) (TV elokuva)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Naši synovia (1975) (sarja)
Peter Debnár
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Majster kat (1966)
Jiří Lábus
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
U Tlučhořů (2010) (teatteritallenne)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Zuzana Tlučková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Výlet do mladosti (1982) (TV elokuva)
Bezvýznamná žena (1984) (TV elokuva)
Dobrodinec (1991) (TV elokuva)
Štefan Skrúcaný
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Koncert pre Jara Filipa (2001) (konsertti)
Legenda o rytieroch zo Sitna - Viva zbor! (2013) (teatteritallenne)
Modrá ruža (1996) (TV elokuva)
Marian Labuda
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Veijareitten kylä (1985)
Všichni moji blízcí (1999)
Raz, dva, tri (1985) (TV elokuva)
Jana Holeňová
Parhaat elokuvat:
Falešný princ (1984)
Tajomstvo šťastia (1995) (TV elokuva)
Alfréd Aczel
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Reverend (1989) (TV elokuva)
Kmotor Remenár a kmotor Hrebenár (1993) (TV elokuva)
Eros a Psycha (1993) (TV elokuva)
Stanislav Dančiak
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Raz, dva, tri (1985) (TV elokuva)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV elokuva)
Beáta Andrašovanová - Dubasová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
F.T. na cestách (1988)
F.T. (1988)
Zima kúzelníkov (2006) (TV elokuva)
Dara Rolins
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jesus Christ Superstar (2005) (teatteritallenne)
Vánoční koncert Karla Gotta (1986) (konsertti)
Falešný princ (1984)