Esiintyjät
Václav Kopta
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sněženky a machři (1982)
Občanský průkaz (2010)
Koncert pro Martu (2022) (konsertti) - juontaja
Aleš Háma
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Operace Silver A (2007) (TV elokuva)
Periferie (1996) (TV elokuva)
Vůně vanilky (2001) (TV elokuva)
Sandra Pogodová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Blboun (2001) (teatteritallenne)
Nejasná správa o konci sveta (1997)
Pátek čtrnáctého (2003) (TV elokuva)
Miluše Bittnerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Bankrotáři (2003) (TV elokuva)
Hodina klavíru (2007) (TV elokuva)
Nejlepší přítel (2017) (TV elokuva)
Lukáš Pavlásek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Myši patří do nebe (2021)
Občanský průkaz (2010)
Korunní princ (2015) (TV elokuva)
Roman Vojtek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Volha (2023) (sarja)
Babylon (2002) (teatteritallenne)
Devatenáct klavírů (2008) (TV elokuva)
Jitka Čvančarová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Nevinné lži (2013) (sarja)
Babylon (2002) (teatteritallenne)
Lukáš Langmajer
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)
Muži v naději (2011)
Bobule (2008)
Olga Lounová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dokonalá svatba (2010) (teatteritallenne)
Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)
Román pro ženy (2004)
Pavel Nový
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Amadeus (1984)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV elokuva)
S tebou mě baví svět (1982)
Martin Písařík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Ztracená brána (2012) (sarja)
Městem chodí Mikuláš (1992) (TV elokuva)
Obraz Doriana Graye (2010) (teatteritallenne)
Saša Rašilov nejml.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Yksinäiset (2000)
Swingtime (2007) (TV elokuva)
Naši furianti (2006) (teatteritallenne)
Pavla Tomicová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Figarova svatba (2012) (teatteritallenne)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Jedlíci čokolády (2022) (teatteritallenne)
Radim Uzel
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
10 pravidel jak sbalit holku (2014)
Za svědka půjde počítač (1987) (TV elokuva)
Nejlepší trapasy (2013) (sarja)
Martin Zounar
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případ Platfus (1985) (TV elokuva)
Šťastlivec Sulla (1991) (TV elokuva)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Miroslav Hanuš
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (teatteritallenne)
Soudné sestry (2007) (teatteritallenne)
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Pavel Nečas
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Tři sestry (2010) (teatteritallenne)
Čaj u královny (2008) (teatteritallenne)
Vladimír Kratina
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Metanol (2018) (TV elokuva)
Brakýři (1983) (TV elokuva)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (sarja)
David Suchařípa
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Král Lear (2003) (teatteritallenne)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (sarja)
Les Misérables (2000) (sarja)
Eva Holubová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kotini on linnani (1999)
Poikaluokan vintiöt (1991)
Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023)